Letos končíme v ČBP již v prvním kole

V letošním znovuobnoveném ČBP mužů nám los pro první kolo přidělil za soupeře Orli Choceň.

A protože Orli disponují krásným baseballovým areálem, dohodli jsme s nimi, že zápas odehrajeme v Chocni v pátek 29.4 pod umělým osvětlením. Orli skvěle nachystali hřiště a veškeré zázemí okolo. Taky zajistili, že dorazilo na zápas více diváků než na extraligová utkání v Praze.

My jsme nastoupili do zápasu s Honzou Němečkem na kopci, který ačkoliv již hraje zápasy regionálního přeboru za Late Harvest, tak v ČBP hraje ještě za Céčko. A vstup do zápasu jsme měli skvělý. Díky odpalu Honzy Čížka se po první směmě ujímame vedení 2:0. Ve druhé směně si soupeř zvykl na nadhozy Honzy a podařilo se mu obrátit skóre na 2:4. My jsme vystřídali nadhoz, na kopec šel neunavitelný Radek Procházka, který ve středu odházel complete proti Old Boys. Radúz soupeře zastavil a úspěšeně držel na uzdě až do šesté směny, kdy se na něm začínala projevovat únava z odházených směn. My jsme byli bohužel hluchý na pálce i díky bezchybné obraně Orlů s několika excelentními zákroky. V sedmé směně se Orli rozjeli a my už nenašli recept na jejich útok. Výsledkem bylo sedm bodů a rázem byl stav utkání 13:2. A protože v dohrávce sedmé směny jsme nebodovali, skončil zápas rozdílem po sedmé směně.

Ačkoliv jsme měli v tomto zápase dost tvrdých kontaktů na pálce, soupeř hrál v poli velice dobře a víceméně vše pochytal. Nás zcela evidentně chybí nadhoz, který by v případě únavy Radka dokázal naskočit do zápasu a udržet soupeře na uzdě.

Tento rok pro nás Český pohár bohužel končí a nezbývá popřát soupeři mnoho úspěchů v dalším putování touto soutěží a poděkovat Orlům za skvělé zázemí a vstřícnost při organizaci utkání.

Vytvořeno: 30.04.2022
Céčko Praha
Újezdská 3321/1a
100 00 Praha 10 - Strašnice
IČO: 06903827
info@ceckopraha.cz